صفحه_اصلینقشه_سایتتماس_با_ماوروداعضاRSSEnglish
 
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
height=29px
مدیرعامل آبفاشهری مازندران اعلام کرد :
height=29px

مدیرعامل آبفاشهری مازندران اعلام کرد : بارندگی و سیل273میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی خسارت زد

مدیرعامل آب وفاضلاب شهری مازندران با بیان اینکه بارندگی و سیلابهای اخیر در مجموع 273 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی در این استان خسارت زد، گفت: آسیب به 15.3کیلومتر خطوط انتقال آب، از مدار خارج شدن 3 ایستگاه پمپاژ و21 الکترو پمپ وتخریب 5.6 کیلومترشبکه توزیع بخشی از این آسیبها بوده است.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس مجید عبدالهی با اعلام خبر بالا افزود: مجتمع آبرسانی سیمرغ(سیمرغ، جویبار و بهنیمر) ، بابل، بابلسر، سوادکوه(زیراب، پل سفید و آلاشت)، سوادکوه شمالی و ساری، مرزن آباد، بلده نور، بهشهر و خلیل شهر از جمله شهرهایی بودند که بیشترین آسیب را در این سیل متحمل شدند.

وی، به تشریح اقدامات انجام شده در این شهرها پرداخت و تصریح کرد: در ساعتهای اولیه سیل، 3 ایستگاه پمپاژ و 20 دستگاه الکتروپمپ ، تابلو و دیزل ژنراتور در مجتمع آبرسانی سیمرغ دچار آب گرفتگی و از مدار خارج شدند که با تلاش اکیپهای فنی، الکتروپمپهای جایگزین 30 کیلوات برای شهرسیمرغ، 110 کیلووات برای شهرستان جویبار و روستاهای مسیر و الکتروپمپ 75 و90 کیلووات برای شهر بهنمیر و روستاههای مسیر تهیه، نصب و راه اندازی شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، میزان خسارت در مجتمع آبرسانی سیمرغ را 59 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: به منظور تامین آب شرب مشترکین شهرهای تحت پوشش این مجتمع از همکاری و مشارکت سایر دستگاه ها از جمله آب وفاضلاب روستایی، هلال احمر و بکارگیری غواص برای تنظیم شیرآلات در تاسیسات غرقاب شده این مجتمع استفاده نمودیم.

مهندس عبدالهی ضمن اشاره به فعالیت شبانه روزی اکیپهای فنی و تیم واکنش سریع در نصب و برقراری آب شرب مشترکین این مجتمع گفت: با حضور این افراد و تلاش بی وقفه آنان، توانستیم طی24 ساعت آب شرب مشترکین شهرهای سیمرغ، جویبار و بهنمیر و روستاهای مسیر را وصل کنیم.

وی از تخریب ایستگاه پمپاژ در جویبار با 2میلیارد و 550 میلیون ریال خسارت خبر داد و اظهار داشت: برای تامین آب شرب مشترکین این شهر تعمیرات اضطراری ایستگاه پمپاژ انجام شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه در شهرهای زیراب و پل سفید، به دلیل طغیان رودخانه و سیلابی شدن مسیر،2 کیلومتر خط انتقال آب دچار شکستگی شد، اظهار داشت: خطوط انتقال در مناطق سرخ کلا ، شبکه توزیع بالازیرآب، زیرگذر جاده اصلی سرخ کلا و شبکه منتهی به مخازن چاه بالازیرآب، چشمه دراسله و2.75 کیلومترشبکه توزیع دچار آسیب و شکستگی شدند.

مهندس عبدالهی با بیان اینکه در این شهرستان81 میلیارد و 400 میلیون ریال تاسیسات آبرسانی دچار آسیب شد، گفت: اکیپهای فنی در شرایط سخت آب و هوایی حضوری فعال داشتند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان، شکستگی های خطوط انتقال آب را ترمیم نمایند.

وی، افزود: در اثر رانش جاده اصلی زیراب به شیرگاه در منطقه کارسالار سوادکوه حدود 700 متر خط انتقال دچار شکستگی و جریان انتقال آب از چشمه های دراسله و گلناب دره به شهرستان سوادکوه شمالی قطع شد که بلافاصله نیروهای واکنش سریع با تجهیزات لازم، از شهر های همجوار با هماهنگی به منطقه اعزام شدند .

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، رانش زمین را مهمترین دلیل تخریب خطوط انتقال در شیرگاه به ویژه خط انتقال گلناب دره در منطقه کارسالار و وشی دانست و تصریح کرد: به منظور جلوگیری از قطع کامل آب مشترکین سوادکوه شمالی، از چاه های جایگزین استفاده شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به کمبود آب در شهرهای گروه الف شامل بابل، بابلسر، امیر کلا و هادی شهر و روستاهای مسیر اشاره و تصریح کرد: به دلیل افزایش میزان کدورت آب سد البرز، 500 لیتردر ثانیه منابع تامین کننده آب شرب این شهرها کاهش یافت.

مهندس عبدالهی به فعالیت روزانه 22 تانکر سیار آبرسان از سوی شرکتهای آبفاشهری ورستایی با ظرفیت 115 هزار لیتر و توزیع بیش از 20 هزار بسته یک لیتری آب بسته بندی شده در شهرهای بابل و بابلسر اشاره کرد و گفت: برای تامین آب شرب در شهرهای گروه الف و برداشت آب از لایه بالایی سد با همکاری آب منطقه ای مازندران ، خط انتقال آب به طول 400 متر در دو فاز، احداث و مشکل کمبود آب شرب این شهرها تا حدودی برطرف شد.

وی، با بیان اینکه در روزهای نخست باران، در شهر ساری نیز ایستگاه پمپاژ فاضلاب دچار آبگرفتگی شد و گل ولای به 35شبکه فاضلاب نفوذ کرد و 100 متر خط انتقال آب نیز تخریب شد، گفت: بلافاصله ایستگاه و شبکه فاضلاب بهسازی ، شست و شو و پمپ چاه نیز تعویض شد.

مهندس عبدالهی، ادامه داد: پس از وقوع سیل به دلیل افزایش کدورت آب سد شهید رجایی و برای حفظ سلامت مشترکین این شهر، تصفیه خانه آب سیلم بهرام از مدار خارج شد و بخشی از نقاط این شهر دچار افت فشار و یا قطعی آب شدند.

وی با اشاره به کاهش 400 لیتری آب از سد شهید رجایی و استفاده از چاه های جایگزین و نیز شکستگی خط انتقال 400 میلی متری در این شهر، گفت: با پیگیری های بعمل آمده و با کاهش میزان کدورت آب سد و نیز برطرف نمودن شکستگی خط انتقال، مشکل افت فشار و قطع آب در این شهر برطرف شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در ادامه سخنانش با اشاره به تخریب خطوط انتقال آبرسانی ورودی و خروجی مخزن ذخیره شهر بهشهر، تخریب 2 کیلومتر خط انتقال چشمه آب شرب خلیل شهر و تخریب یک کیلومتر شبکه توزیع آب رستمکلا گفت: در مجموع 3 میلیارد و 750 میلیون ریال به این تاسیسات خسارت وارد شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران به تخریب خط انتقال چشمه آب شرب بطاهر کلا در شهر بلده اشاره و تصریح کرد: با استفاده از چاه های جایگزین و اجرای 250 متر خط انتقال، کمبود آب شرب مشترک این شهر در روزهای گذشته برطرف شد.

مهندس عبدالهی تصریح کرد: خطوط انتقال چشمه آب شرب در مرزن آباد و پلور نیز دچار تخریب شدند که با ترمیم و جایگزینی چشمه کمبود آب شرب ساکنان این مناطق برطرف شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران ضمن قدردانی از پیگیری های مستمر استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در تامین آب شرب مشترکین به ویژه در ایام نوروز، گفت: از زمان اعلام هشدار هواشناسی تا کنون تمامی کارکنان به ویژه واحد اتفاقات و اکیپهای فنی و تیم واکنش سریع و تانکرهای سیار آبرسان به حالت آماده باش درآمدند و شبانه روز در مسیرهای صعب العبور تلاش کردند تا با ترمیم شکستگی های خطوط انتقال و نیز ترمیم تاسیسات، خللی در امر آبرسانی ایجاد نشود.

وی از همراهی و شکیبایی مردم فهیم این استان ، مسافران و گردشگران در ایام پایانی سال و نوروز امسال قدردانی کرد.

روابط عمومی شرکت
خبر
تعداد بازدید : 91 1398/01/24

height=6px
height=6px
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 59 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 1354 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1895660 تعداد کاربران بر خط 5 تعداد کاربران لاگین بر خط 64
/
1398/05/01 :تاریخ آخرین بروزرسانی
دستورالعمل بروز رسانی : پرتال شرکت به صورت روزانه و با ارسال اخبار بروز می باشد، اما در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به قطع شدن سایت جهت رفع مشکل و بروزرسانی، در این قسمت به اطلاع خواهد رسید
Copyright © 2011. abfa-mazandaran.ir. All rights reservedسال رونق تولیداستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
Powered by DorsaPortal