صفحه_اصلینقشه_سایتتماس_با_ماوروداعضاRSSEnglish
 
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر
height=29px
معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران:
height=29px

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران: افزایش 4 درصدی مصرف آب در فصل بهار / مشترکین الگوی مصرف خود را تغییر دهند

معاون بهره برداری آب  وفاضلاب شهری مازندران، با اشاره به افزایش دمای هوا و تقاضای مصرف آب گفت: میزان مصرف آب مشترکین خانگی در 3ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل4 درصد افزایش یافته است.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس محمدرضا محمودی سرانه مصرف آب  توسط هر فرد در این استان 202 لیتر نفر در روز است که نسبت به میانگین کشوری که 170 لیتر نفر در روز  برآورد می شود، بالاتر است.

وی، استاندارد جهانی سرانه مصرف آب هر فرد را150 تا 180 لیتر نفر در روز  دانست و تصریح کرد: چنانچه الگوی مصرف آب تغییر نکند، کمبود آب دامنگیر شهروندان خواهد بود.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران با بیان اینکه این استان همواره پذیرای مسافران متعددی از سراسر کشور در فصل تابستان است افزود: همزمان با افزایش جمعیت مسافر، میزان تقاضای مصرف آب نیز افزایش می یابد.

وی، افزود: با توجه به متناسب بودن ظرفیت تاسیسات آبرسانی با جمعیت ثابت شهرها، در برخی از نقاط از جمله شهرهای ساحلی که در فصل تابستان 3-2 برابر جمعیت سیار  وغیرثابت آن افزایش می یابد، کمبود آب   بیشتری داریم.

مهندس محمودی، ادامه داد: از مسافران و هم استانی های عزیز انتظار می رود با مدیریت مصرف و پرهیز از مصارف غیر ضروری مانع افت فشار آب  شوند.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، به تدابیر اندیشیده شده در مقابله با کمبود آب  اشاره کرد وگفت: برای این امر مدیریت در توزیع آب، ذخیره آب در ساعات کم مصرف و توزیع در ساعات پرمصرف، مهندسی مجدد و بهسازی منابع تامین پیش بینی شد.

مهندس محمودی، با بیان اینکه مشترکین عزیز به راحتی می توانند با بکارگیری چند روش ساده از افت فشار  ویا قطع احتمالی آب جلوگیری نمایند گفت: استفاده از کاهنده های مصرف آب، پرهیز از شستن خودرو، حیات منزل و آبیاری باغها  وباغچه ها با آب شرب و پرهیز از مصارف غیر ضروری در کاهش میزان مصرف آب موثر است.

وی، از هم استانی های عزیز خواست در صورت مشاهده هدر رفت آب ناشی از شکستگی خطوط انتقال و یا شبکه آبرسانی ، آن را به سامانه 122 گزارش دهند.

روابط عمومی شرکت
خبر
تعداد بازدید : 85 1398/04/11

height=6px
height=6px
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 550 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 785 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 2029798 تعداد کاربران بر خط 18 تعداد کاربران لاگین بر خط 90
/
1398/09/21 :تاریخ آخرین بروزرسانی
دستورالعمل بروز رسانی : پرتال شرکت به صورت روزانه و با ارسال اخبار بروز می باشد، اما در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به قطع شدن سایت جهت رفع مشکل و بروزرسانی، در این قسمت به اطلاع خواهد رسید
Copyright © 2011. abfa-mazandaran.ir. All rights reservedسال رونق تولیداستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
Powered by DorsaPortal