صفحه_اصلینقشه_سایتتماس_با_ماوروداعضاRSSEnglish
 
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ آبان
height=29px
حل مشکل آبرسانی روستاها با طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی
height=29px

حل مشکل آبرسانی روستاها با طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی هدفمند و رو به جلو بود که در همین مدت نیز بخشی از مشکل آب‌رسانی در روستاها را برطرف کرده است.


به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به نقل از تسنیم، سید جواد ساداتی‌نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: این طرح، در همین ابتدای کار موفقیت خود را نشان داده و نوید تقویت و تسهیل فعالیت‌ها را برای شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی دارد.

وی این اقدام را مثبت، هدفمند و روبه جلو دانسته و افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب شهری در مجموع امکانات گسترده‌تری نسبت به شرکت‌های آب و فاضلاب‌ روستایی دارند، می‌توانند با استفاده از این ظرفیت‌ها کمک‌حال آبفار بوده و در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها تاثیر‌گذار باشند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: حتما هم‌افزایی این دو شرکت می‌تواند به نفع شبکه‌های آب روستایی باشد و مشکلات عمده این شبکه‌ها را برطرف یا به حداقل برساند؛ به همین لحاظ این اقدام، حرکتی موثر، ارزشمند و به‌جا از وزارت نیرو بوده است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به تجهیزات شبکه‌های آبرسانی شهری نیز خاطرنشان کرد: از نظر تجهیزات و تاسیسات تامین، ذخیره‌سازی و شبکه انتقال و توزیع آب نیز آبفای شهری می‌تواند بخش قابل توجهی از محدوده‌های روستایی را پوشش داده و حل مشکلات روستاها در کشور را با هزینه‌های کمتری، سرعت ببخشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های این دو شرکت نیز می‌شود، یادآور شد: با اجرای کامل این طرح در کشور، جدای از مزایای دیگر، در زمینه کاهش هزینه‌ها نیز اقدامی مهم صورت گرفته، چرا که بعد از این یکپارچه‌سازی، شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی می‌توانند در پروژه ها و مناقصه‌ها حرکتی مشترک داشته و از ظرفیت هر دو شرکت، استفاده کنند.

 وی افزود: اکنون امکانات و پتانسیل کارشناسی و تخصص‌های موجود در هر دو شرکت ادغام شده و با هم‌افزایی که ایجاد شده، شرایط مطلوب‌تری در زمینه حل مشکلات شرکت‌ها فراهم شده است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به مزایای این طرح برای حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل عنوان کرد: در همین ابتدا با اجرای این طرح یکپارچه‌سازی، امسال در تابستان تنش‌های آب روستایی ما به شدت کاهش پیدا کرد چراکه با ادغام این شرکت‌ها ظرفیت‌ها برای انجام امورات نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در بسیاری از روستاهای استان اصفهان که مشکل آبرسانی وجود داشته و برای روستاها با تانکر آب برده می‌شد، امسال تقریبا مشکل جدی نداشتیم.


روابط عمومی شرکت
خبر
تعداد بازدید : 82 1399/07/22

height=6px
height=6px
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 53 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 1178 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 2364946 تعداد کاربران بر خط 9 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
/
1399/08/10 :تاریخ آخرین بروزرسانی
دستورالعمل بروز رسانی : پرتال شرکت به صورت روزانه و با ارسال اخبار بروز می باشد، اما در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به قطع شدن سایت جهت رفع مشکل و بروزرسانی، در این قسمت به اطلاع خواهد رسید
Copyright © 2011. abfa-mazandaran.ir. All rights reservedسال جهش تولیداستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد